Medal Polskiej Akademii Nauk dla Profesora Szaflika

Kapituła PAN zdecydowała się odznaczyć Medalem PAN prof. Jerzego Szaflika za szczególne zasługi dla nauki polskiej i światowej. Wybitnego okulistę usunął w sierpniu ze stanowiska krajowego konsultanta ds. okulistyki minister zdrowia Bartosz Arłukowicz pod pretekstem niepotwierdzonych zarzutów. Dymisji prof. Szaflika towarzyszyła polityczno-medialna kampania oszczerstw.

Lekarskie wotum nieufności

Lekarskie wotum nieufności. Okuliści domagają się natychmiastowego wyboru konsultanta krajowego. Zgodnie z ustawą o konsultantach krajowych w przypadku okulistyki to Polskie Towarzystwo Okulistyczne rekomenduje ministrowi zdrowia trzech kandydatów na konsultanta. Rekomendują Szaflika.

W co gra minister?

Dzisiaj na stronach tygodnika IDZIEMY pierwsza częśc artykułu: Sława i autorytet w dziedzinie okulistyki pod zarzutami wobec CBA. Za co? - Wierzę, że prawda ujrzy światło dzienne, ale nie wierzę, że to przypadek-mówi prof. Jerzy Szaflik. Prof. dr hab. nauk medycznych Jerzy Szaflik jest ordynatorem w Szpitalu Okulistycznym przy ul. Sierakowskiego w Warszawie, który jest dla niego jakby drugim dzieckiem. W 1994 r. założył prywatną placówkę Centrum Mikrochirurgii Oka "Laser", mieszczącą się obecnie na warszawskiej Woli.

Prof. Szaflik: Arłukowicz wprowadził mnie w błąd

Prof. Szaflik: Arłukowicz wprowadził mnie w błąd. Nigdy w życiu niczego nie ukradłem. Nieprawidłowości, o których mówi minister Arłukowicz są w rzeczywistości niedopatrzeniami. Głęboko wierzę, że sprawa zostanie rozstrzygnięta na moją korzyść ? mówi w rozmowie z Wprost.pl profesor Jerzy Szaflik.

Skandaliczna decyzja ministra Arłukowicza-żądają wyjaśnień.

Dzisiaj na portalu wp.pl pojawiła się kolejna informacja, w której stawiane jest pytanie o powody odwołania Prof. Szaflika ze stanowiska konsultanta krajowego w dziedzinie okulistyki.
Spirulina
https://www.e-odchudzanie.com.pl/spirulina.html
Niesamowite działanie!

Kolejne pytania w sprawie postępowania ministra

Arłukowicz odpowie za Szaflika- portal rp.pl opublikował kolejne informacje dotyczące odwołania prof. Jerzego Szaflika ze stanowiska konsultanta krajowego w dziedzinie okulistyki. Lekarze są oburzeni zaszczuwaniem ich kolegi. A posłowie żądają wyjaśnień od ministra zdrowia. Dymisjonując krajowego konsultanta ds. okulistyki prof. Jerzego Szaflika, minister zdrowia naraził się na konflikt z lekarzami. ? Miał oczywiście prawo odwołać konsultanta, ale nie powinno się to odbywać w takim trybie, w atmosferze skandalu i niepotwierdzonych zarzutów mówi ?Rz" prof. Wojciech Omulecki, prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO).

Po co zaszczuto prof. Szaflika

Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika, że wybitny lekarz padł ofiarą polityczno-towarzyskiego "porozumienia", którego celem było zastąpienie go na stanowisku krajowego konsultanta ds. okulistyki przez znajomego wiceministra zdrowia. ? Nie śpię, zadaję sobie pytanie, co jest powodem tej nagonki, której stałem się obiektem ? mówi "Rz" prof. Szaflik.

Minister postąpił nadgorliwie

Wygląda na to, że profesor Jerzy Szaflik nie popełnił żadnego przestępstwa. Zdążyła go już jednak spotkać surowa kara oraz publiczna sugestia, że zachowywał się co najmniej nieetycznie. Dla lekarza to wyjątkowo niezręczna ? eufemistycznie rzecz ujmując ? sytuacja

Dymisja po znajomości

Jerzego Szaflika zastąpił na prestiżowym stanowisku znajomy wiceministra zdrowia. Polskie Towarzystwo Okulistyczne krytykuje niejasne motywy tej decyzji.

Profesor Jerzy Szaflik odwołał się od decyzji Ministra Zdrowia

Publikacje wyjaśnienia Prof. Szaflika z dnia 26 sierpnia w prasie i na portalach internetowych

Pomagałem pacjentom. Robiłem to oficjalnie, a nie w jakiejś piwnicy

Był jednym z najlepszych okulistów w Polsce. W jednej chwili został pozbawiony stanowiska, teraz walczy o swoje prawa. Twierdzi, że błahostka, brak odpowiedniego dokumentu sprawił, że złożono do prokuratury wniosek o możliwości popełnienia przez niego przestępstwa. Nikt nie pamięta o tym, ilu pacjentom pomógł. Poznajcie profesora Jerzego Szaflika.

Współpracownicy prof. Szaflika piszą do ministra zdrowia

Oczekujemy, że po wyjaśnieniu "niejasności w procedurze przeszczepiania rogówek" zostanie przywrócone dobre imię i godność prof. Jerzego Szaflika - napisali pracownicy warszawskiego szpitala okulistycznego w liście do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza.

Odwołany przez donos

Z prof. dr. hab. n. med. Jerzym Szaflikiem, dyrektorem Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego w Warszawie, rozmawia Piotr Czartoryski-Sziler
© 2012. Jerzy Szaflik. Wszystkie prawa zastrzeżone.